Jdi na obsah Jdi na menu
 


O seriálu

18. 11. 2011

Seriál pochází z dílny producentů Barryho Josephsonona a Harta Hansona. Jedná se o investigativní drama inspirované životem soudní antropoložky a nejprodávanější autorky Kathy Reichs.

Dr. Temperance Brennanová je velmi zkušená a talentovaná soudní antropoložka, která pracuje v Jeffersonianově institutu a mimoto píše i novely. Díky své odborné zkušenosti asistuje při vyšetřování vražd, kde jsou standardní metody vyšetřování k ničemu – když jsou ostatky oběti značně rozloženy, spáleny nebo zničeny k nerozeznání. Brennanina odbornost vyniká obzvláště ve schopnosti číst stopy, jenž zbyly z kostí oběti.

S Brennanovou spolupracuje zvláštní agent Seeley Booth z FBI – oddělení vražd. Booth je bývalým armádním sniperem, nedůvěřuje ani vědě ani vědcům a nazývá je „squints“ (squint = šilhat, mhouřit, pošilhávat; v titulkách se překládá jako „šprti“). Booth věří, že klíč k vyřešení vražd leží v odhalení pravdy od živých – svědků a podezřelých – díky staré dobré vyšetřovací práci. Mezi Brennanovou a Boothem často koliduje profesní a osobní vztah, ale náznaky jakési náklonnosti vyšly najevo až v Brennanině nejnovější knize.

Brennanové okolní svět moc neříká, proto je nejspokojenější mezi svými kolegy v Laboratoři soudního lékařství v Jeffersonianově institutu. Angela Montenegrová, rázná, přímá a zábavná, je Brennaninou přítelkyní a kolegyní, která vytvořila unikátní způsob jak interpretovat původní místo činu v tří-dimenzionálním počítačovém modelu. Brennanin asistent Zack Addy je mladý fenomén, jehož génius je vidět při dokončování několika doktorátů. Dr. Jack Hodgins je expertem na hmyz, semena (výtrusy rostlin) a nerosty, ale jeho koníčkem je konspirace. Brennaniným nadřízeným je impozantní ředitel laboratoře Dr. Daniel Goodman, který pronajal její služby FBI.

S příchodem druhé sezóny místo Dr. Daniela Goodmana zaujala Dr. Camille Saroyanová, která se stává novou nadřízenou Temperance.

Bones je kriminálně mysteriózní a lehce morbidní seriál s humorem a srdcem, který vyzdvihuje lidskost vědců, jenž se probírají krutostí hrůzostrašných zločinů.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 14716
Měsíc: 238
Den: 7